Aktualności

Biotechnologia otwiera przed nami nowe horyzonty

Raport gospodarczy, cotygodniowy program dotyczący sytuacji gospodarczej Pomorza gościł Wiceprezesa BLIRT S.A., Tomasza Wrzesińskiego. Rozmowa przybliża spojrzenie na biotechnologię – jej obecnego zastosowania a także możliwości rozwoju nowoczesnych technologii, które w ostatnich latach stały się codziennym i nieodzownym elementem życia. Odpowiada też na pytanie dlaczego Pomorze jest szczególnym miejscem na mapie polskiej biotechnologii. Więcej informacji … Czytaj dalej „Biotechnologia otwiera przed nami nowe horyzonty”

Blirt notowany w Indeksie giełdowym INNOVATOR

Na warszawskiej giełdzie powstał nowy indeks INNOVATOR, który jest wspólnym przedsięwzięciem Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Prezentuje on wyniki i promuje spółki giełdowe, w tym BLIRT S. A., które rozwijają swój potencjał we współpracy z polskim sektorem naukowym. BLIRT jako spółka giełdowa z branży biotechnologicznej, specjalizuje się w wytwarzaniu enzymów … Czytaj dalej „Blirt notowany w Indeksie giełdowym INNOVATOR”

Blirt wpisany do Systemu Zarejestrowanych Eksporterów

Blirt został wpisany do Systemu Zarejestrowanych Eksporterów (REX – Registered Exporter System). System zarejestrowanych eksporterów (system REX) to system certyfikacji pochodzenia towarów oparty na zasadzie samocertyfikacji. Podmiot gospodarczy staje się „zarejestrowanym eksporterem”. System REX pozwala na uproszczenie i przyspieszenie precesu odprawy celnej, co skutkuje łatwiejszą i szybszą dostawą towarów do globalnych odbiorców.   System Registered … Czytaj dalej „Blirt wpisany do Systemu Zarejestrowanych Eksporterów”

Modernizacja zakładu produkcyjnego Proteinazy K.

Aby lepiej służyć naszym klientom, zmodernizowaliśmy zakład produkcyjny Proteinazy K w Gdyni. Fabryka przeznaczona wyłącznie do produkcji Proteinazy K została doposażona w najnowocześniejszy sprzęt do oczyszczania i liofilizacji białek, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku i zachować najwyższą jakość produktu. Modernizacja pozwoli na wzrost skali produkcji i dostarczanie  zwielokrotnionej ilości enzymów w krótszym czasie. Umożliwi również … Czytaj dalej „Modernizacja zakładu produkcyjnego Proteinazy K.”

Informacja Spółki w sprawie zamówień na zestawy diagnostyczne do wykrywania koronawirusa COVID-19

W związku z rosnącym zainteresowaniem i coraz częstszymi pytaniami kierowanymi do Spółki w sprawie komunikatów o zamówieniach na zestawy diagnostyczne do wykrywania koronawirusa COVID – 19, Spółka uprzejmie informuje, że wobec dynamicznie zmieniającej się sytuacji, ograniczonego dostępu do źródeł oraz mając na względzie obowiązki raportowania wynikające z MAR, nie będzie udzielać żadnych dodatkowych informacji ponad … Czytaj dalej „Informacja Spółki w sprawie zamówień na zestawy diagnostyczne do wykrywania koronawirusa COVID-19”

Dzień Nauki Polskiej

19 lutego po raz pierwszy obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Obecne święto jest wyrazem uznania dla dokonań rodzimych naukowców mających istotny wpływ na bieg dziejów ludzkości w tym: Mikołaja Kopernika  – pioniera astronomii, twórcy teorii heliocentrycznej, Jana Heweliusza  –  astronoma, matematyka, browarnika, twórcy przełomowego dzieła Selenographia, sive Lunae descriptio. Ignacego Mościckiego – genialnego naukowca, wynalazcy i … Czytaj dalej „Dzień Nauki Polskiej”

Phacilitate Leaders World & World Stem Cell Summit 2020, 21-24 styczeń 2020, Miami, USA

Phacilitate Leaders World & World Stem Cell Summit 2020 to wydarzenie, gdzie zgromadzi się cały ekosystem branży zaawansowanych terapii ze wszystkich zakątków świata. Phacilitate umożliwia specjalistom pozostawanie na bieżąco z zagadnieniami napędzającymi innowacje w dziedzinie nauk przyrodniczych, w którym obiecujące badania mogą przekształcić się w produkty zmieniające przyszłość medycyny. Tomasz Wrzesiński, dyrektor ds. Marketingu i … Czytaj dalej „Phacilitate Leaders World & World Stem Cell Summit 2020, 21-24 styczeń 2020, Miami, USA”

MEDICA, 18-21 listopada 2019, Düsseldorf, Niemcy

MEDICA 2019 to największe na świecie targi medyczne zrzeszające ponad 5 100 wystawców z 70 krajów w 17 halach. W Trakcie tegorocznego wydania organizatorzy targów obiecują zabrać uczestników w podróż do przyszłości technologii medycznej. Rozwój technologii w dziedzinie medycyny od zawsze znajduje się w centrum uwagi firmy Blirt S.A. Odzwierciedla to m.in. w przeszłości udział … Czytaj dalej „MEDICA, 18-21 listopada 2019, Düsseldorf, Niemcy”

Konferencja ,,Biznes w Genach’’

17 września 2019 r. firma Blirt miała okazję uczestniczyć w Konferencji ,,Biznes w Genach’’ współorganizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem konferencji było przybliżenie Branży biotechnologicznej, jako stosunkowo nowej i obcej na rynku inwestorskim, analitykom i dziennikarzom zajmujących się tematyką finansową . Spotkanie miało pokazać potencjał jaki posiadają Polskie spółki biotechnologiczne i wyzwania, którym … Czytaj dalej „Konferencja ,,Biznes w Genach’’”

Analytica Anacon India / India Lab Expo, 19-21 września 2019, Hyderabad

Międzynarodowe Targi  Technologii Laboratoryjnej, Biotechnologi i Diagnostyki. Analytica Anacon India i India Lab Expo to organizowany po jednym dachem największy pokaz technologii laboratoryjnych i biotechnologii w Indiach. Te międzynarodowe targi to również najważniejsze spotkanie branżowe w Indiach. Po niedawnym udziale w wystawienniczych targach Labvolution 2019 w Niemczech, przedstawiciele Blirt: Tomasz  i Krzysztof  udają się do … Czytaj dalej „Analytica Anacon India / India Lab Expo, 19-21 września 2019, Hyderabad”