Blirt

Blirt

BLIRT (Biolab Innovative Research Technologies) to nowoczesna, europejska, firma biotechnologiczna specjalizująca się w wytwarzaniu wysokiej jakości wyspecjalizowanych enzymów oraz odczynników dedykowanych do zastosowania w Life Science.

Przez ponad 25 lat zajmowaliśmy się wytwarzaniem najwyższej jakości produktów przeznaczonych dla naukowców oraz badaczy z różnych dziedzin nauki. Na początku, istnieliśmy na Polskim rynku jako DNA-Gdańsk, by w 2007 roku rozwinąć się oraz rozszerzyć naszą działalność już jako BLIRT.

W 2017 roku, utworzyliśmy w Gdyni nowy obiekt przeznaczony do produkcji na skalę przemysłową, co pozwoliło nam na szybszą realizację zamówień napływających od naszych przemysłowych kontrahentów. Obecnie jesteśmy w pełni przygotowani, aby sprostać rosnącym wymaganiom na nasze flagowe produkty – wysokiej klasy białka rekombinantowe.

Nasze doświadczenie w rozwijaniu metod produkcji białek (upstream i downstream), oraz prowadzenie produkcji na skale przemysłową, czynią nas najlepszym wyborem dla klientów B2B. Co więcej, skrupulatnie badamy, czy produkt jest wolny od wszelkich praw własności intelektualnych w trakcie przeprowadzania procedur produkcyjnych.

Pozostałe grupy produktów, w których się specjalizujemy, zestawy do izolacji kwasów nukleinowych, odczynniki do odwrotnej transkrypcji oraz do Real-Time PCR, zostały szeroko uznane na arenie między narodowej oraz są dystrybuowane przez globalną siec dystrybutorów. Nasze produkty spełniają oczekiwania oraz wysokie wymagania naszych Klientów co niejednokrotnie zostało już podkreślone w licznych publikacjach naukowych.

Zestawy produkowane przez Blirt charakteryzują się wysoką wydajnością oraz protokołami przyjaznymi użytkownikowi. Wszystkie kluczowe enzymy oraz zestawy są wewnętrznie wytwarzane przez nas w celu zapewnienia miarodajnych wyników badań.

Nasza firma oferuje kompleksowe wsparcie techniczne oraz konsultacje oparte na know-how z zakresu R&D oraz doświadczeniu naukowców z którymi Blirt współpracuje od wielu lat. Nasze kompetencje są szeroko uznawane i cenione przez naszych klientów w szczególności przez partnerów na wczesnym etapie prac badawczo-rozwojowych ze zróżnicowanych sektorów Health i Life -Science.

W ciągu 25 lat nasza firma rozwinęła długoterminowe relacje z naukowcami reprezentującymi zróżnicowane sektory nauki oraz klientami przemysłowymi. Jako, że nasze wysokiej jakości produktu zostały docenione przez naszych klientów w szczególności za łatwość w użyciu, wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo w skali laboratoryjnej, postanowiliśmy w 2016 roku rozszerzyć nasza produkcję. W rezultacie, produkty nas zej marki lub produkty OEM są dostępne nie tylko dla uniwersytetów, ale również dla instytutów oraz firm biotechnologicznych.

Wierzymy, iż nasza długa podróż od niewielkiej firmy prowadzącej szkolenia oraz zapewniającej odczynniki do PCR lokalnym naukowcom, później przeorganizowanej w jednostkę badawczą skupiającą się ma rozwoju innowacyjnych farmaceutyków do momentu, aż staliśmy się nowoczesną firmą wytwarzającą białka na skalę przemysłową będzie nadal trwać we współpracy z naszymi klientami oraz partnerami przynosząc korzyści udziałowcom, nauce oraz społeczeństwu.

JAKOŚĆ:

Nasz system jakości, niezbędny do zapewnienia powtarzalnych i wiarygodnych wyników pracy naszych klientów, składa się z trzech elementów – ścisłego wyodrębnienia zakładów produkcyjnych, starannie zaprojektowanych i monitorowanych procesów oraz know-how bardzo doświadczonego i wykwalifikowanego zespołu.

Systemy zarządzania jakością dla produktów RUO są zgodne z certyfikatem ISO 9001: 2015 oraz z wymaganiami GMP i GLP dla oferowanych usług.

Jakość każdego wytwarzanego przez nas produktu jest zgodna z europejskimi standardami zapewnienia jakości i kontroli oraz jest weryfikowana za pomocą Certyfikatu Analizy (CoA) potwierdzającego powtarzalność partii.