Nasz zespół

Zespół BLIRT liczy ok 70 osób z wysokimi kwalifikacjami w zakresie biologii molekularnej oraz białek rekombinowanych. Nasi Pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji odczynników do biologii molekularnej oraz białek w różnych systemach ekspresyjnych, a także prowadzenia badań analitycznych w standardzie GLP i GMP. Blisko jedna piąta naszych specjalistów posiada stopień doktora w zakresie nauk chemicznych lub biologicznych

Marian Popinigis

Prezes Zarządu

O mnie


Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. Twórca sukcesu firmy Mercor SA – jednego z liderów europejskiego rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, gdzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu w latach 1988-2008. Jeden z założycieli Spółki Biolab Sp. z o.o. (późniejszy BLIRT), Członek Zarządu i główny udziałowiec, a następnie główny akcjonariusz.


Marian Popinigis

Prezes Zarządu

Krzysztof Kur

Wiceprezes Zarządu, R&D

O mnie


Doktor nauk chemicznych w dziedzinie biotechnologii, posiada szeroką wiedzę w zakresie biotechnologii i biologii molekularnej oraz duże doświadczenie w technikach inżynierii genetycznej. Od 2009 roku związany z firmą DNA – Gdańsk, gdzie w latach 2009 – 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Po połączeniu w 2010 roku spółki DNA – Gdańsk sp. z o.o. z Blirt Sp. z o.o. objął w BLIRT stanowisko Dyrektora Działu DNA-Gdańsk, a od września 2016  Dyrektora Zarządzającego ds. Badań i Rozwoju w BLIRT S.A.


Krzysztof Kur

Wiceprezes Zarządu, R&D

Tomasz Wrzesiński

Wiceprezes Zarządu

O mnie


Dyrektor Zarządzający z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach z obszaru Life Science w Europie oraz Azji. Odpowiadał za rozwój biznesu farmaceutycznego firmy Merck i Merck-Serono w Polsce (1993-2005), Korei Południowej (2005-2007) i na Węgrzech (2007-2009). Jako Prezes i Dyrektor Zarządzający prowadził szereg innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych związanych z powstawaniem nowych produktów farmaceutycznych i systemów wspierania pacjenta włączając w to urządzenia medyczne. Związany z Blirt od 2017 roku jako Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu i Sprzedaży.


Tomasz Wrzesiński

Wiceprezes Zarządu

Aleksandra Kukiełło

Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych

O mnie


Absolwentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii oraz Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Controllingu oraz Prawa Spółek na Uniwersytecie Gdańskim. Współpracuje z BLIRT S.A. od 2010r., w latach 2016-2020 jako Dyrektor Zarządzający ds. controlingu i administracji, a od 2021 jako Dyrektor Zarządzający ds. operacyjnych, w okresie styczeń – grudzień 2019 pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu.


Aleksandra Kukiełło

Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych