Nasz zespół

Zespół BLIRT liczy ponad 80 osób z wysokimi kwalifikacjami w zakresie biologii molekularnej oraz białek rekombinowanych.
Nasi Pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji odczynników do biologii molekularnej oraz białek w różnych systemach ekspresyjnych, a także prowadzenia badań analitycznych w standardzie GLP i GMP.
Blisko jedna piąta naszych specjalistów posiada stopień doktora w zakresie nauk chemicznych lub biologicznych.

Przeczytaj komunikat prasowy 11.05.2022: BLIRT ZMIENIA WŁAŚCICIELA; 96% AKCJI SPÓŁKI TRAFI W RĘCE QIAGEN

Thierry Bernard

Prezes Zarządu

O mnie


Absolwent Sciences Po (Paryż), Harvard Business School, London School of Economics oraz College of Europe. Dołączył do QIAGEN w 2015 r., aby pokierować rozwijającą się działalnością spółki w zakresie diagnostyki molekularnej. W marcu 2020 r. został mianowany Chief Executive Officer, po wcześniejszym
tymczasowym pełnieniu tej funkcji.

Uprzednią karierę zawodową rozwijał w bioMérieux SA, gdzie przez 15 lat zajmował kolejne stanowiska, z których ostatnimi była funkcja Corporate Vice President, Global Commercial Operations, Investor Relations and the Greater China Region. Przed rozpoczęciem pracy w bioMérieux pełnił funkcje kierownicze w wielu międzynarodowych środowiskach. W 2020 r. został mianowany członkiem Zarządu T2 BioSystems, Inc. - spółki notowanej na giełdzie w USA. Jest także członkiem stowarzyszenia Francuskich Doradców Ds. Handlu Zagranicznego (French Foreign Trade Advisors).


Thierry Bernard

Prezes Zarządu

Roland Sackers

Członek Zarządu

O mnie


Pan Sackers uzyskał tytuł Diplom-Kaufmann na Uniwersytecie w Münster w Niemczech.
Dołączył do QIAGEN w 1999 r. jako Vice President Finance, a od 2004 r. piastuje stanowisko Chief Financial
Officer. W 2006 r. został Członkiem Zarządu. W latach 1995-1999 pracował jako audytor w firmie Arthur
Andersen Wirtschaftsprüfungsgesellschaft Steuerberatungsgesellschaft.

Pan Sackers został powołany w 2021 r. na stanowisko Vice Chair of the Supervisory Board firmy Evotec SE, spółki notowanej na giełdzie w Niemczech, a od 2019 roku jest członkiem i przewodniczącym Komitetu Audytu. Jest również Członkiem Zarządu stowarzyszenia branżowego BIO Deutschland w Niemczech.


Roland Sackers

Członek Zarządu

Katarzyna Spirin-Polak

Członek Zarządu

O mnie


Absolwentka wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a także European Academy of Diplomacy ze specjalizacją stosunków międzynarodowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowych korporacjach zajmujących się obsługą prawną spółek z listy Fortune500, w tym spółek z branży technologii medycznej. Radca prawny, wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. W 2018 r. dołączyła do QIAGEN, gdzie aktywnie zajmuje się tworzeniem struktur prawnych w organizacji, pełni funkcję Associate Director Legal Affairs EMEA zarządzając międzynarodowym zespołem prawników. Zapewnia zorientowane biznesowo wsparcie prawne działom ds. sprzedaży i działalności operacyjnej w regionie EMEA w odniesieniu do wzrostu i rozwoju, rozbudowy i obsługi spraw związanych ze sprzedażą i dystrybucją w regionie, w tym spraw dotyczących zamówień publicznych.
Od 2021 r. zasiada w zarządzie QIAGEN Polska Sp. z o.o. oraz QIAGEN Business Services Sp. z o.o. z siedzibą
we Wrocławiu.


Katarzyna Spirin-Polak

Członek Zarządu

Tomasz Wrzesiński

Członek Zarządu

O mnie


Dyrektor Zarządzający z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach z obszaru Life Science w Europie oraz Azji. Odpowiadał za rozwój biznesu farmaceutycznego firmy Merck i Merck-Serono w Polsce (1993-2005), Korei Południowej (2005-2007) i na Węgrzech (2007-2009). Jako Prezes i Dyrektor Zarządzający prowadził szereg innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych związanych z powstawaniem nowych produktów farmaceutycznych i systemów wspierania pacjenta włączając w to urządzenia medyczne. Związany z Blirt od 2017 roku jako Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu i Sprzedaży.


Tomasz Wrzesiński

Członek Zarządu

Krzysztof Kur

Członek Zarządu

O mnie


Doktor nauk chemicznych w dziedzinie biotechnologii, posiada szeroką wiedzę w zakresie biotechnologii i biologii molekularnej oraz duże doświadczenie w technikach inżynierii genetycznej. Od 2009 roku był związany z firmą DNA - Gdańsk, gdzie w latach 2009 - 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Po połączeniu w 2010 roku spółki DNA - Gdańsk sp. z o.o. z Blirt Sp. z o.o. objął w BLIRT stanowisko Dyrektora Działu DNA-Gdańsk. Od września 2016 roku jako Dyrektor Zarządzający ds. Badań i Rozwoju w BLIRT S.A.


Krzysztof Kur

Członek Zarządu

Aleksandra Kukiełło

Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych

O mnie


Absolwentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii oraz Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Controllingu oraz Prawa Spółek na Uniwersytecie Gdańskim. Współpracuje z BLIRT S.A. od 2010r., w latach 2016-2020 jako Dyrektor Zarządzający ds. controlingu i administracji, a od 2021 jako Dyrektor Zarządzający ds. operacyjnych, w okresie styczeń – grudzień 2019 pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu.


Aleksandra Kukiełło

Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych